021-47629966

رگرسیون در spss

  دریافت کتاب رگرسیون در spss  پی دی اف

تحلیل رگرسیون یک از روشهای پرکاربرد در مطالعات اجتماعی- اقتصادی است. این روش ارتباط تگنانگی با ضریب همبستگی داشته و عموما به طور همزمان در مطالعات مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد رگرسیون

رگرسیون این امکان را برای محقق فراهم می کند تا تغییراتی وابسته را از طریق متغیرهای مستقل پیش بینی و سهم هر یک از متغیرهای مستقل را در تبین متغیر وابسته تعیین کند.

بررسی مقدار متغیر x در متغیر y تبین می نامند  و هر چه قدرت تبین  y  توسط  x بیشتر باشد انتظار می رود متغیر x  بتواند در آینده با دقت بیشتری متغیر  y  را پیش بینی کند.

تاریخچه تحلیل رگرسیون

رگرسیون رابطه نزدیکی با ضریب همبستگی دارد. بدین معنا که برای انجام رگرسیون باید ضریب همبستگی را محاسبه کرد. اگر میان متغیرهای مورد مطالعه، همبستگی وجود داشته داشت. تنها در این صورت است که می توانیم از رگرسیون برای آزمون فرضیه های تحقیق استفاده نماییم.

برای آشنایی بیشتر می توانید کتاب را دانلود کنید

orange-tik

 نام کتاب الکترونیکی: رگرسیون خطی در spss

orange-tik حجم: ۲ مگابایت

orange-tik لینک دانلود:رگرسیون در spss

orange-tik منبع: سایت مادسیج

4 دیدگاه برای نوشته “رگرسیون در spss” ارسال شده است
  1. سلام. با سپاس از زحمات شما و اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران قرار میدین. من از کتاب رگرسیون در spss برای نوشتن مطلبی استفاده کردم، خواستم بدونم بعنوان منبع باید به سایت مادسیج اشاره کنم یا نویسنده ی اصلی مطلب؟ ممنون میشم اگر من رو راهنمایی بفرمایید.

شما هم نظر خود را ارسال کنید